Home    |  KÜN Academic Repository   |  All Issues   |

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Aralık 2020 sayımız için makale çağrısı


CJAS Aralık 2020 sayısı Türk-Amerikan ilişkilerine odaklanıyor

Soğuk Savaş döneminden bugüne birçok dönüşüme sahne olan Türkiye-ABD ilişkileri son dönemde gelgitli ve dengesiz bir seyir izlemektedir. Özellikle 1980’li yıllardan itibaren Çin’i çevreleme politikası çerçevesinde ABD’nin dış politika stratejileri ile önceliklerindeki değişimlerin Türkiye’nin de içinde yer aldığı bölgeyi önemli ölçüde etkilediği görülmektedir. Günümüzde, ABD’nin Körfez ülkelerinin yanı sıra Suriye’ye yönelik dış politikasını anlamlandırmak için bölgesel çatışma ve gerilimlerin artan ağırlığını, etnik, dini ve mezhepsel mücadelelerin oynadığı rolü ve şüphesiz Suriye iç savaşının tetiklediği dinamikleri göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

3 Kasım 2020’de gerçekleşecek olan ABD Başkanlık ve Kongre seçimleri yaklaşırken CJAS Aralık 2020 sayısı, odağına Türkiye-ABD ilişkilerini almaktadır. İlişkilerin tarihsel arka planı, güncel durumu ve geleceğine dair çalışmalar ile ilişkilerin stratejik, siyasal, ekonomik boyutları ve ikili, bölgesel ve küresel yansımalarına ilişkin çalışmalara yer verilecektir. Disiplinler arası bir platform olarak dergi, ayrıca alan çalışmaları (Orta Doğu, Afrika, Çin, Doğu Asya, Amerika, Güney Doğu Asya, Avrupa, Orta Asya, Güney ve Orta Amerika ve Rus Çalışmaları) ile küreselleşen dünyada uluslararası ilişkiler, sosyoloji, küreselleşme çalışmaları, antropoloji, coğrafya, tarih, hukuk, felsefe, siyaset, kamu yönetimi, kamu politikaları, din ve toplum arasındaki ilişkilere dair özgün çalışmalara da yer verecektir.

Gönderilen tüm makaleler, yayın kabulü almadan önce hakem değerlendirme sürecinden geçecektir. Makale gönderimi için son tarih 1 Kasım 2020’dir.

Makale gönderimine ilişkin daha kapsamlı bilgi için lütfen internet sayfasındaki “yazım kuralları”na bakınız.

Cappadocia Journal of Area Studies (CJAS) Kapadokya Üniversitesi Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından yılda iki kez yayımlanan hakemli, bilimsel bir dergidir.

Makalelerinizi göndermek için bu bağlantıyı izleyebilirsiniz.

 

Creative Commons License
Bu dergide yer alan tüm yayınlar Creative Commons Attribution 4.0 International License ile lisanslanmaktadır.

ISSN: [2717-7254]


Advanced Search


Announcements/CFP

  KÜNASİS now online

  Click here to reach the academic repository of Cappadocia University


  Book reviews

  Propose a book for review for publication in CJAS.

  Contact our book review editor for further information.


  CJAS on social media

  Follow us on Twitter.

  @KUNAreaStudies


  Call for papers: December 2020 issue

  CJAS welcomes article submissions for the December 2020 issue.

  To submit your article, please follow the guidelines for authors and use our Manuscript Submission System here.

   Address : Kapadokya Üniversitesi, Sosyal ve Stratejik Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi, 50420 Mustafapaşa, Ürgüp, Nevşehir
Telephone : +90 [384] 3535009 Fax : +90 [384] 3535125
Email : cjas@kapadokya.edu.tr ISSN: 2717 - 7254

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri